Soutěž Školní časopis a noviny roku 2011

Redakce, 26. 4. (2011), Mediální výchova - Soutěž školních časopisů , 5 052 zobrazení

Vydávají vaši žáci časopis nebo noviny v tištěné či elektronické podobě? Pak je upozorněte, že se mohou přihlásit do pátého ročníku soutěže „Školní časopis a noviny roku 2011″.  Zde se budou moci podělit o své novinářské zkušenosti s dalšími redaktory a získat inspiraci pro rozvoj svého časopisu nebo novin. Vítěze samozřejmě čekají zajímavé ceny.

skolni_casopis_roku_2011

Soutěž připravuje Asociace středoškolských klubů České republiky ve spolupráci s Národním informačním centrem pro mládež a regionálními koordinátory-redaktory projektu Klíče pro život.

Na prvním místě není rivalita mezi redakcemi, ale vzájemná inspirace. Proto je soutěž zároveň i přehlídkou všech periodik, které si děti a mládež vytváří pro sebe a své okolí. „Soutěž je zároveň příležitostí přijet do Brna na zajímavé workshopy. Účastníci se dozvědí více o základech žurnalistiky nebo si uvědomí sílu propagandy. Tradicí je již diskuze nad časopisy nebo volení nejlepšího časopisu samotnými zástupci redakcí,“ přibližuje průběh programu slavnostního vyhlášení Petr Kantor. Celostátní setkání finalistů proběhne v Brně pro základní školy ve čtvrtek 1. prosince a pro střední školy v pátek 2. prosince 2011.

Soutěž je určena žákům od I. stupně základních škol až po žáky středních škol. Je přístupná i redakcím, které nepůsobí přímo na škole, ale fungují například u domů dětí a mládeže nebo tvoří oddílový časopis. Hodnocená je celková úroveň časopisu, originalita obsahu, tematická pestrost, aktuálnost ve vztahu k místu, kde časopis vychází, prostor pro názory žáků, studentů a pedagogů, originalita grafického zpracování, původní fotografie, kresby. V každé kategorii bude vyhlášeno pořadí.

Najděte si svého regionálního koordinátora-redaktora (http://remix.nicm.cz/kontakty) a spojte se emailem či telefonicky s ním a domluvte další postup. V každém kraji se totiž podmínky i data trochu liší.

Co je potřeba udělat k přihlášení časopisu do soutěže popisuje ředitel soutěže Petr Kantor: „K přihlášce musí být přiloženy alespoň dva časopisy z období let 2010 – 2011. V případě, že časopis vychází pouze elektronicky je potřeba zaslat přímý odkaz na web.“

Podrobnější informace o soutěži, přihlášku a kontakt na pořadatele naleznete na stránkách http://www.askcr.cz/casopis/.

Soutěž získala pro letošní rok podporu Ministerstva školství mládeže a tělovýchovy ČR, Národního informačního centra pro mládež a projektu Klíče pro život.

Zdroje:

• Asociace středoškolských klubů České republiky: http://www.askcr.cz/casopis/
• Metodický portál RVP.CZ: http://clanky.rvp.cz/clanek/c/N/11265/soutez-skolni-casopis-a-noviny-roku-2011.html/

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (3 hlasů, průměr: 2,33 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.