Náš časopis 2010 – 7. díl – Představujeme vítěze: školní časopis Šáša

Dalibor Dudek, 27. 10. (2010), Mediální výchova - Soutěž školních časopisů , 6 022 zobrazení

Časopis Šáša vydává Základní škola ve Vraclavi (www.zsvraclav.cz). Do časopisu přispívají žáčci prvního stupně základní školy. Mezi redaktory nalezneme žáky druhé až páté třídy.

sasa_zmena_velikosti

Jednotlivé stránky časopisu působí lehkým, jednoduchým dojmem. Přitom jsou graficky čisté a nápadité. Působivé je i logo v podobě usměvavého „šáši“. Hravost stránek zdůrazňují výtvarné práce žáků, u kterých není zapomenuto na autory. S barevností obrázků je zacházeno citlivě, rozhodně nepůsobí přeplácaně, jako některé časopisy profesionální scény. Obrázky spolu s textem jsou přehledné.

Stránky časopisu Šáša jsou koncepčně ucelené, utvářejí jednotný styl časopisu. Pro časopis bylo zvoleno vhodné písmo jak typem, tak i velikostí. Text písma není zbytečně nahuštěný. Písmo je snadno čitelné. Barvy, obrázky a písmo jsou vkusně kombinovány.

Časopis má nápadité a neokoukané provedení s řadou jednotících prvků. Celkový design upoutá na první pohled, obdobně jako jeho jednotlivé prvky – logo, písmo, nadpisy a obrazová část. Přívětivě působí hravost stránek.

V celém časopise není jediný plagiát. Je plný originálních textů a obrázků žáků. V jednotlivých číslech nalezneme zárodky rubrik, přičemž celý časopis se koncepčně zaměřuje na určité téma. Obsah časopisu nekoketuje s obsahy časopisů komerčních. Přitom se přesně trefuje do okruhu svých čtenářů – žáků a jejich rodičů.

Časopis Šáša vychází od roku 2000, dosud vyšlo 44 čísel s průměrným nákladem 68 výtisků. Šéfredaktorkou časopisu je paní učitelka Věra Fiřtíková.

Přílohy:

  Časopis Šáša (ilustrační strany) (319,0 kB, 133 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.

Další díl seriálu:

Náš časopis 2010 – 6. díl – Představujeme vítěze: školní časopis Bublanina: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-soutez-casopisy/nas-casopis-6

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.