Stále můžete posílat sborníky do soutěže Nadílka našich dílek 2012 – 3. ročník soutěže literárních sborníků mimopražských ZŠ

Tereza Linhartová, 6. 9. (2012), Tvůrčí psaní - Soutěž literárních sborníků , komentář , 4 734 zobrazení

Vydala vaše základní škola literární sborník, na kterém se podíleli žáci svými texty či obrázky? Pokud ano, přihlaste se do soutěže Nadílka našich dílek 2012. Vzhledem k tomu, že je ze strany škol stále zájem o dodatečné zařazení do soutěže, prodloužili jsme termín přihlášení až do 1. 11. 2012! Jedná se o poslední kolo soutěže!

logo_nnd2012_col_rgb_web
Občanské sdružení Abeceda vyhlašuje 3. ročník soutěže Nadílka našich dílek 2012 s podtitulem „soutěž literárních sborníků“. Zúčastnit se mohou všechny mimopražské základní školy. Důležité je, aby většinu práce na sborníku odvedli žáci - tedy aby byli autory textů, obrázků či fotografií. Učitelé samozřejmě mohou žákům s vydáním sborníku pomáhat.

Jak se přihlásit do soutěže školních sborníků?

Vyplňte přihlášku do soutěže školních sborníků Nadílka našich dílek 2012 a pošlete ji do 1. listopadu 2012 poštou na adresu: ABECEDA, o. s., Svatoslavova 611/3, 140 00 Praha 4 – Nusle. Společně s přihláškou zašlete i tři exempláře vašeho sborníku. Je možné zasílat i starší sborníky, ale jen ty, které nebyly zaslány do 1. nebo 2. ročníku naší soutěže.

Kdy a jak zvolíme vítěze?

První týden v listopadu 2012 vyhodnotí odborná porota zaslané sborníky, vybere vítěze v jednotlivých kategoriích a určí absolutní pořadí nejlepších sborníků. Jejich redaktory pozveme v listopadu na slavnostní vyhlášení výsledků spojené se zajímavými workshopy. Porotci budou moci udělit originálním sborníkům čestná uznání.

Porotci se zaměří na následující hodnotící kritéria:
1) Kvalita textů
2) Propojení textů a ilustrací (fotografií)
3) Celkový vzhled sborníku
4) Celková koncepce sborníku

Nebojte se poslat svůj školní sborník do naší soutěže, i když se vám zdá, že má řadu nedostatků. Každá redakce totiž obdrží tipy, jak svůj sborník vylepšit!

Co ještě získáte?

V průběhu celého školního roku 2011/2012 vám nabízíme různé formy podpory. Například individuální konzultace s odborníky, workshopy na téma „Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní“ pro žáky i školení pro učitele na téma „ŠVP a tvůrčí psaní“ (akreditováno MŠMT v rámci DVPP), můžete navštívit naši putovní „Výstavu školních časopisů a literárních sborníků“ (a workshopy k ní). Na konci roku 2012 obdrží navíc všechny zapojené školy (nejen vítězové) výukové CD na téma „Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní“.

Stále můžete využívat podporu formou článků zveřejněných na našem webovém portálu pro žáky „Šotkoviny“ (http://www.sotkoviny.cz/spisovatelem-hrave) a webovém portálu pro učitele „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování“ (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/tvurci-psani). Zde se můžete podívat na vítězné sborníky z předchozích dvou ročníků soutěže „Nadílka našich dílek 2010″ a „Nadílka našich dílek 2011″ a sledovat, ve kterém městě je zrovna naše putovní „Výstava školních časopisů a literárních sborníků“…

Každý měsíc navíc vyhlašujeme téma, k němuž nám žáci mohou zasílat své příspěvky. Kvalitní dílka žáků postupně zveřejňujeme na webu Šotkoviny (www.sotkoviny.cz). Podívejte se na aktuální témata: http://www.sotkoviny.cz/souteze/piste-na-sotkoviny a http://www.sotkoviny.cz/souteze/piste-pranicka.

Soutěž „Nadílka našich dílek 2012″ je součástí projektu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování“. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu naleznete na internetových stránkách www.abeceda-os.cz, www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Budeme rádi, když odkazy na naše weby umístíte na internetové stránky své školy!

sotkoviny-maly-ohraniceni banner_cg_okraj1

Naše loga a bannery ke stažení naleznete zde: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/o-projektu/loga

Na vaše sborníky se těší

PhDr. Tereza Linhartová

Odborný garant pro oblast Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní
linhartova.tereza@abeceda-os.cz
+420 777 799 627

Přílohy:

  Plakátek o webu „Šotkoviny" (můžete dát na nástěnku ve škole, nebo lépe rozdat žákům i učitelům školy) (448,0 kB, 999 stažení)

  Plakátek o webu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování" (můžete vyvěsit ve sborovně, nebo lépe rozdat učitelům školy) (169,5 kB, 991 stažení)

  Tento článek ve Wordu (177,0 kB, 908 stažení)

  Přihláška do soutěže „Nadílka našich dílek 2012" (298,0 kB, 926 stažení)

OPVK + ABECEDA CMYK

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

, Komentář

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.