Stále můžete posílat sborníky do soutěže Nadílka našich dílek 2012 – 3. ročník soutěže literárních sborníků mimopražských ZŠ

Tereza Linhartová, 6. 9. (2012), Tvůrčí psaní - Soutěž literárních sborníků , komentář , 11 034 zobrazení

Vydala vaše základní škola literární sborník, na kterém se podíleli žáci svými texty či obrázky? Pokud ano, přihlaste se do soutěže Nadílka našich dílek 2012. Vzhledem k tomu, že je ze strany škol stále zájem o dodatečné zařazení do soutěže, prodloužili jsme termín přihlášení až do 1. 11. 2012! Jedná se o poslední kolo soutěže!

logo_nnd2012_col_rgb_web
Občanské sdružení Abeceda vyhlašuje 3. ročník soutěže Nadílka našich dílek 2012 s podtitulem „soutěž literárních sborníků“. Zúčastnit se mohou všechny mimopražské základní školy. Důležité je, aby většinu práce na sborníku odvedli žáci - tedy aby byli autory textů, obrázků či fotografií. Učitelé samozřejmě mohou žákům s vydáním sborníku pomáhat.

Jak se přihlásit do soutěže školních sborníků?

Vyplňte přihlášku do soutěže školních sborníků Nadílka našich dílek 2012 a pošlete ji do 1. listopadu 2012 poštou na adresu: ABECEDA, o. s., Svatoslavova 611/3, 140 00 Praha 4 – Nusle. Společně s přihláškou zašlete i tři exempláře vašeho sborníku. Je možné zasílat i starší sborníky, ale jen ty, které nebyly zaslány do 1. nebo 2. ročníku naší soutěže.

Kdy a jak zvolíme vítěze?

První týden v listopadu 2012 vyhodnotí odborná porota zaslané sborníky, vybere vítěze v jednotlivých kategoriích a určí absolutní pořadí nejlepších sborníků. Jejich redaktory pozveme v listopadu na slavnostní vyhlášení výsledků spojené se zajímavými workshopy. Porotci budou moci udělit originálním sborníkům čestná uznání.

Porotci se zaměří na následující hodnotící kritéria:
1) Kvalita textů
2) Propojení textů a ilustrací (fotografií)
3) Celkový vzhled sborníku
4) Celková koncepce sborníku

Nebojte se poslat svůj školní sborník do naší soutěže, i když se vám zdá, že má řadu nedostatků. Každá redakce totiž obdrží tipy, jak svůj sborník vylepšit!

Co ještě získáte?

V průběhu celého školního roku 2011/2012 vám nabízíme různé formy podpory. Například individuální konzultace s odborníky, workshopy na téma „Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní“ pro žáky i školení pro učitele na téma „ŠVP a tvůrčí psaní“ (akreditováno MŠMT v rámci DVPP), můžete navštívit naši putovní „Výstavu školních časopisů a literárních sborníků“ (a workshopy k ní). Na konci roku 2012 obdrží navíc všechny zapojené školy (nejen vítězové) výukové CD na téma „Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní“.

Stále můžete využívat podporu formou článků zveřejněných na našem webovém portálu pro žáky „Šotkoviny“ (http://www.sotkoviny.cz/spisovatelem-hrave) a webovém portálu pro učitele „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování“ (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/tvurci-psani). Zde se můžete podívat na vítězné sborníky z předchozích dvou ročníků soutěže „Nadílka našich dílek 2010″ a „Nadílka našich dílek 2011″ a sledovat, ve kterém městě je zrovna naše putovní „Výstava školních časopisů a literárních sborníků“…

Každý měsíc navíc vyhlašujeme téma, k němuž nám žáci mohou zasílat své příspěvky. Kvalitní dílka žáků postupně zveřejňujeme na webu Šotkoviny (www.sotkoviny.cz). Podívejte se na aktuální témata: http://www.sotkoviny.cz/souteze/piste-na-sotkoviny a http://www.sotkoviny.cz/souteze/piste-pranicka.

Soutěž „Nadílka našich dílek 2012″ je součástí projektu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování“. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu naleznete na internetových stránkách www.abeceda-os.cz, www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Budeme rádi, když odkazy na naše weby umístíte na internetové stránky své školy!

sotkoviny-maly-ohraniceni banner_cg_okraj1

Naše loga a bannery ke stažení naleznete zde: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/o-projektu/loga

Na vaše sborníky se těší

PhDr. Tereza Linhartová

Odborný garant pro oblast Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní
linhartova.tereza@abeceda-os.cz
+420 777 799 627

Přílohy:

  Plakátek o webu „Šotkoviny" (můžete dát na nástěnku ve škole, nebo lépe rozdat žákům i učitelům školy) (448,0 kB, 1 793 stažení)

  Plakátek o webu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování" (můžete vyvěsit ve sborovně, nebo lépe rozdat učitelům školy) (169,5 kB, 1 793 stažení)

  Tento článek ve Wordu (177,0 kB, 1 602 stažení)

  Přihláška do soutěže „Nadílka našich dílek 2012" (298,0 kB, 1 644 stažení)

OPVK + ABECEDA CMYK

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

, Komentář

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.