Náš časopis 2012 – soutěž školních časopisů z mimopražských ZŠ

Dalibor Dudek, 13. 2. (2012), Mediální výchova - Soutěž školních časopisů , komentáře (2) , 12 176 zobrazení

Občanské sdružení Abeceda vyhlašuje nový ročník soutěže „Náš časopis 2012″. Vítězné redakce obdrží prestižní certifikát „Kvalitní školní časopis“. Tento certifikát má grafickou podobu a budete jím moci ozdobit obálky svých časopisů. Podmínkou pro jeho získání je výrazné zlepšení kvality vašeho časopisu. Výhercům bude certifikát přiznán v červnu 2012.

logo_nc2012_col_rgb_web

Cílem této soutěže je pomoci redaktorům školních časopisů v jejich práci. Proto nevybereme ze zaslaných časopisů pouze tři vítěze, ale umožníme vyhrát každému! Abyste zvítězili, musíte na sobě zapracovat a váš časopis musí projít certifikací, která se skládá z několika kroků:

Do 1. února 2012 zašlete na adresu Abeceda, o. s., Svatoslavova 611/3, 140 00 Praha 4 – Nusle vyplněnou přihlášku do soutěže, ve které popíšete, co děláte nyní, a především to, co konkrétně chcete zlepšit (a jak). K ní přiložte alespoň jedno aktuální číslo vašeho časopisu ze školního roku 2011/2012 (každé číslo 3krát).

Do 1. května 2012 pak musíte na výše uvedenou adresu zaslat alespoň jedno další číslo vašeho časopisu (každé číslo 3krát). K němu připojte vyplněné shrnutí, co se vám podařilo vylepšit, co nikoliv (a proč).

V květnu posoudí vaše školní časopisy odborní porotci. Hodnotit se bude pokrok, kterého jste dosáhli během školního roku 2011/2012 od prvního čísla časopisu do čísla posledního. Certifikát „Kvalitní školní časopis“ obdrží jen takový časopis, který bude ve všech sledovaných oblastech prokazovat vysokou kvalitu. Počet certifikátů není omezen – může ho získat každý školní časopis!

V průběhu celého školního roku 2011/2012 vám nabídneme různé formy podpory. Například individuální konzultace s odborníky, workshopy na téma „Čtenářská gramotnost a mediální výchova“ pro žáky i školení pro učitele na téma „ŠVP a mediální výchova“ (akreditováno MŠMT v rámci DVPP), můžete navštívit naši putovní „Výstavu školních časopisů a literárních sborníků“ (a workshopy k ní). Na konci roku 2012 obdrží navíc všechny zapojené školy (nejen vítězové) výukové CD na téma „Čtenářská gramotnost a mediální výchova“.

Již nyní můžete využívat podporu formou článků zveřejněných na našem webovém portálu pro žáky „Šotkoviny“ (http://www.sotkoviny.cz/jak-na-casak) a webovém portálu pro učitele „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování“ (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/medialni-vychova). Zde se můžete podívat na vítězné časopisy ze soutěže „Náš časopis 2010″ nebo na časopisy, které získaly certifikát „Kvalitní školní časopis 2011″, a sledovat, ve kterém městě je zrovna naše putovní „Výstava školních časopisů a literárních sborníků“

Soutěž „Náš časopis 2012″ je součástí projektu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování“. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu naleznete na internetových stránkách www.abeceda-os.cz, www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Budeme rádi, když odkazy na naše weby umístíte na internetové stránky své školy!

banner_cg_okraj1 sotkoviny-maly-ohraniceni

Naše loga a bannery ke stažení naleznete zde: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/o-projektu/loga

Na vaše časopisy se těší

Mgr. Dalibor Dudek

Odborný garant pro oblast Čtenářská gramotnost a mediální výchova

dudek.dalibor@abeceda-os.cz
+420 777 799 623

Přílohy:

  Tento článek ve Wordu (150,0 kB, 1 633 stažení)

  Přihláška do soutěže „Náš časopis 2012" (302,0 kB, 1 776 stažení)

  Shrnutí k certifikaci „Kvalitní školní časopis" (303,5 kB, 1 715 stažení)

  Plakátek o webu „Šotkoviny" (můžete dát na nástěnku ve škole, nebo lépe rozdat žákům i učitelům školy) (448,0 kB, 1 786 stažení)

  Plakátek o webu „Čtenářská gramotnost a projektové vyučování" (můžete vyvěsit ve sborovně, nebo lépe rozdat učitelům školy) (169,5 kB, 1 785 stažení)

OPVK + ABECEDA CMYK

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (2 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články