Nadílka našich dílek 2011 – Termín přihlášení do soutěže prodloužen do 24.5.2011

Radek Sárközi, 11. 5. (2011), Tvůrčí psaní - Soutěž literárních sborníků , 4 151 zobrazení

Vydala Vaše základní škola nějaký sborník, na kterém se podíleli žáci svými texty či obrázky? Pokud ano, přihlaste se do soutěže Nadílka našich dílek 2011. Jestli ne, dejte nám vědět, že chcete s vydáváním školního sborníku začít, a my Vám s ním pomůžeme.

logo_nnd2010_cmyk_tisk

Občanské sdružení Abeceda vyhlašuje 2. ročník soutěže Nadílka našich dílek 2011, jehož se mohou zúčastnit všechny mimopražské základní školy. Oproti loňskému ročníku, který nesl podtitul „soutěž školních literárních sborníků“, je letos záběr soutěže širší. Redakce nám tudíž mohou posílat nejen literární sborníky, ale jakékoliv sborníky, které vydaly ve školním roce 2010/2011. (Můžete zasílat i starší sborníky, ale jen ty, které nebyly zaslány do 1. ročníku naší soutěže.) Důležité je, aby většinu práce na sborníku odvedli žáci – tedy aby byli autory textů, obrázků či fotografií. (Učitelé samozřejmě mohou žákům s vydáním sborníku pomáhat…)

Tato soutěž je součástí projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Přihlášky s ukázkami sborníků můžete posílat na naši adresu do 24. května 2011. Více informací o soutěži naleznete na našich webech www.sotkoviny.cz a www.ctenarska-gramotnost.cz, kde jsou k dispozici ukázky sborníků z loňského ročníku soutěže Nadílka našich dílek 2010 (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/tvurci-psani/tp-soutez-sborniky/sborniky-ke-stazeni-3), metodické rady pro učitele (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/tvurci-psani) a tipy pro žáky (http://www.sotkoviny.cz/sotkovy-prihody). Ukázky ze sborníků zaslaných do 1. ročníku soutěže jsou součástí putovní Výstavy školních časopisů a literárních sborníků, která postupně objede všechny kraje v Čechách a na Moravě (http://www.ctenarska-gramotnost.cz/o-projektu/putovni-vystava-beseda).

Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Mimopražské základní školy, které se do našeho projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování zapojí, získají zdarma CD-ROM s názvem Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní, na kterém bude Elektronická učebnice tvůrčího psaní pro žáky a ucelený soubor metodik pro učitele (přípravy, metodiky, články, ukázky…). Tento CD-ROM vyjde v příštím školním roce, takže se na něm mohou ocitnout i Vaše sborníky!

Zapojené školy budou moci zdarma využívat konzultace s odborníkem na tvůrčí psaní (e-mailem, telefonicky, osobně) a internetové stránky www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Co musíte udělat pro to, abyste se mohli našeho projektu zúčastnit? Stačí vyplnit přihlášku do soutěže školních sborníků Nadílka našich dílek 2011 a přihlášku do projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Pokud zatím školní sborník nevydáváte, vyplňte pouze druhou přihlášku…

Nadílka našich dílek 2011 – 2. ročník soutěže školních sborníků mimopražských ZŠ

Jak se přihlásit do soutěže školních sborníků? Vyplňte přihlášku a zašlete ji v elektronické podobě jako přílohu na e-mailovou adresu sbornik@abeceda-os.cz do 24. května 2011.

Vytištěnou přihlášku pošlete do 24. května 2011 poštou společně se třemi exempláři Vašeho sborníku na adresu:

ABECEDA, o.s, Svatoslavova 611/3, 140 00 Praha 4 – Nusle

Do konce května vyhodnotí odborná porota zaslané sborníky a vybere vítěze v jednotlivých kategoriích a určí absolutní pořadí nejlepších sborníků. Jejich redaktory v červnu pozveme na slavnostní vyhlášení výsledků spojené se zajímavou exkurzí. Porotci budou moci udělit originálním sborníkům čestné uznání. Nebojte se poslat svůj školní sborník do naší soutěže, i když se Vám zdá, že má řadu nedostatků. Každá redakce totiž obdrží tipy, jak svůj sborník vylepšit!

Porotci se zaměří na následující hodnotící kritéria:

1) Kvalita textů
2) Propojení textů a ilustrací (fotografií)
3) Celkový vzhled sborníku

Případné dotazy Vám zodpoví odborný garant pro oblast Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní Radek Sárközi (tel. 777 799 652, sarkozi.radek@abeceda-os.cz).

Cílem našeho projektu je podpořit čtenářskou gramotnost a projektové vyučování na mimopražských základních školách. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR.

Přílohy:

  Prihláška do projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování (259,5 kB, 182 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.

  Přihláška do soutěže Nadílka našich dílek 2011 (253,0 kB, 90 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.


• Fotografie z našich akcí: http://abeceda-foto.ra

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.