České webové stránky pro mediální výchovu – 3. díl

Dalibor Dudek, 29. 7. (2010), Mediální výchova - Zdroje k tématu , 5 669 zobrazení

Třetí část přehledu mapuje portály Marketing a média, Nuda, dětské internetové časopisy na stránkách Rádia Domino a další.

Portál Marketing a média: http://mam.ihned.cz/

Zpravodajský server o marketingu, médiích a reklamě může sloužit jako zdroj cenných informací a podnětů pro realizaci mediální výchovy ve výuce. Portál MaM provozuje multimediální divize Nová média, patřící vydavatelskému domu Economia. Věnuje se marketingu, médiím, reklamě, výzkumům v těchto oblastech a legislativním souvislostmem. Obsahuje řadu kvalitních komentářů.

Portál Národního institutu dětí a mládeže: http://www.nidm.cz

Národní institut dětí a mládeže je odborným zařízením MŠMT, které se zaměřuje na problematiku zájmového vzdělávání a na činnost školských zařízení. Zajímavý je program Talentcentrum, který napomáhá rozvoji a podpoře nadání dětí. Na stránkách vychází zpravodaj Inspiromat. NIDM realizuje řadu projektů, pro nás je důležitý projekt „Klíče pro život“. Projekt se věnuje rozvíjení klíčových kompetencí v zájmovém a neformálním vzdělávání. Součástí projektu je „Mediální výchova a medializace“.

 

Dětské internetové časopisy na stránkách Rádia Domino: http://www.radiodomino.cz/main.php?s=časopisy

Stránky obsahují seznam některých školních a dětských internetových časopisů s vybídnutím podívat se, jak to dělají jinde.

Informační centrum oddílů a klubů: http://www.icok.cz/

ICOK je sdružením dětí a mládeže, které např. realizuje na Praze 4 internetové studio pro děti a mládež. Provozuje mj. weby: eKamarád, Bezpečný internet, JunWeb, TAMeK.

Národní centrum bezpečnějšího internetu: http://www.saferinternet.cz/

Stránky jsou věnovány radám a tipům, jak se bezpečně pohybovat na internetu. Obsahují cenné informace ke stažení (Výzkum chování dětí na internetu, Příručka pro rodiče, Pražská deklarace).

Další díly seriálu:

• České webové stránky pro mediální výchovu – 2. díl: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-zdroje-k-tematu/ceske-stranky-pro-mv-2
České webové stránky pro mediální výchovu – 4. díl – Archiv České televize: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-zdroje-k-tematu/ceske-stranky-pro-mv-4

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.