Zlínská knihovna nabízí v září Výstavu školních časopisů a literárních sborníků

Redakce, 5. 9. (2011), O projektu , 3 956 zobrazení

Od 2. 9. 2011 do 30. 9. 2011 mohou návštěvníci Krajské knihovny Františka Bartoše ve Zlíně navštívit putovní Výstavu školních časopisů a literárních sborníků, které vytvořili žáci z mimopražských základních škol.

web_logo_hlavni_barevne

Výstava prezentuje výsledky soutěží Náš časopis 2010 a Nadílka našich dílek 2010, které občanské sdružení Abeceda uspořádalo v loňském roce. Na osmi výstavních panelech můžete zhlédnout ukázky z vítězných časopisů a sborníků. Kromě toho se dozvíte, jak by měl vypadat kvalitní školní časopis a kvalitní školní literární sborník. Jeden z panelů seznamuje návštěvníky se čtenářskými strategiemi, tedy postupy, které nám pomáhají porozumět čtenému textu.

Pořadatelé rovněž připravili pracovní listy, které si budou moci dětští návštěvníci vyplnit přímo na místě, doma s rodiči nebo ve škole s učitelem a spolužáky. Řešení k pracovním listům naleznou registrovaní uživatelé webu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování na stránce http://www.ctenarska-gramotnost.cz/o-projektu/reseni-p-listy-vystava, po registraci na webu Šotkoviny mohou řešení zhlédnout i žáci na http://www.sotkoviny.cz/souteze/reseni-k-pracovnim-listum/223.

Součástí doprovodných akcí k výstavě bude debata s redaktorem Davidem Karolou z regionálního Zlínského deníku (http://zlinsky.denik.cz). Zúčastní se jí žáci 7. a 9. ročníku ZŠ Emila Zátopka ve Zlíně (http://www.zsezzlin.cz). Debata proběhne ve středu 14. 9. 2011 od 12 hodin v přednáškovém sále knihovny.

Výstava a debata jsou součástí projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Tento projekt byl podpořen z prostředků Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu ČR. Více informací o projektu naleznete na internetových stránkách www.ctenarska-gramotnost.cz a www.sotkoviny.cz.

Krajskou knihovnu Františka Bartoše najdete na adrese tř. T. Bati 204, Zlín (http://www.kfbz.cz). Srdečně zveme všechny děti i dospělé, aby se přišli potěšit a inspirovat ukázkami časopisů a sborníků žáků z mimopražských základních škol.

Výstava objede knihovny ve všech krajích ČR. Do Zlína se přesunula z Hradce Králové, v říjnu se bude konat v Brně a v listopadu v Opavě. Od ledna 2012 pak postupně navštíví knihovny v Pardubicích, Liberci, Ústí nad Labem, Karlových Varech, Plzni a Kutné Hoře. Fotografie z našich akcí naleznete zde: http://abeceda-foto.rajce.idnes.cz.

Abeceda, o.s.

OPVK + ABECEDA CMYK

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.