Náš časopis 2010 – 6. díl – Představujeme vítěze: školní časopis Bublanina

Dalibor Dudek, 27. 10. (2010), Mediální výchova - Soutěž školních časopisů , 7 089 zobrazení

Časopis Bublanina žáků a žákyň ZŠ Josefa Bublíka v Bánově (www.zsbanov.cz), školy na východě Slovácka (okres Uherské Hradiště) zaujal na první pohled hravostí a současně jasnou obsahovou koncepcí, výtvarným řešením i rubrikami.

bublanina8_zmena_velikosti

Příjemný dojem z titulní stránky doplňuje uvnitř časopisu hezká úprava textu a obrázků. Některé stránky jsou přímo výborně graficky zpracované. Stránkám dominuje zajímavý výtvarný nápad. Vesměs kvalitní fotografie zachycující zásadní okamžiky mají ilustrační i zpravodajskou hodnotu.

Časopis dokáže být současně vážný i nevážný: rozhovory (výtvarně vtipný rozhovor s „gekončíkem“ paní učitelky, obsahově cenné rozhovory z různých úhlů pohledu), ankety z ulic Bánova (zpracované formou myšlenkové mapy), rubrika Bájné akce.

Časopis Bublanina vychází jako měsíčník již od listopadu 2002. Vítězná čísla časopisů představujeme v příloze. Jednotlivá čísla časopisů naleznete na http://ban507.pfnet.eu. Redakční radě časopisu lze psát na bublanina@zsbanov.uhedu.cz

Šéfredaktorem časopisu je třídní učitel žáčků 1. stupně a učitel hudební výchovy Mgr. Vlastimil Ondra. Pan učitel rovněž dohlíží na sazbu a celkový vzhled časopisu. Redakční radu tvoří dvanáct chlapců a děvčat sedmého až devátého ročníku.

Pozn. Josef Bublík, rodák z Bánova, společně s dalšími šesti parašutisty zahynul v pravoslavném kostele sv. Cyrila a Metoděje v Resslově ulici v Praze po atentátu na říšského protektora Reinharda Heydricha.

Přílohy:

  Bublanina, ročník VIII, číslo 1., září 2009 (4 ilustrační stránky) (8,3 MB, 299 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.

  Bublanina, ročník VIII, číslo 5., duben 2010 (4 ilustrační stránky) (7,4 MB, 212 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.

Další díly seriálu:

• Náš časopis 2010 – 7. díl – Představujeme vítěze: školní časopis Šáša: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-soutez-casopisy/nas-casopis-7
Náš časopis 2010 – 5. díl – Celkový vzhled časopisu – layout: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-soutez-casopisy/nas-casopis-5

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.