Kvalitní školní časopis – projekt certifikace časopisů z mimopražských ZŠ

Redakce, 4. 3. (2011), Mediální výchova - Soutěž školních časopisů , 9 038 zobrazení

Vážení tvůrci školních časopisů!

Nabízíme vám možnost získání prestižního certifikátu „Kvalitní školní časopis“. Tento certifikát bude mít grafickou podobu a budete jím moci ozdobit obálky svých časopisů. Podmínkou pro jeho získání je zlepšení kvality vašeho časopisu. Vybraným školním časopisům bude certifikát přiznán v červnu 2011.

Certifikace není soutěží, ve které zvítězí tři nejlepší – certifikát totiž může obdržet každý časopis! Kvalitu svého časopisu může prokázat kdokoli ze stovky účastníků soutěže Náš časopis 2010, ale i ti, kteří nám oznámili, že časopis teprve chtějí založit…

Stačí, když na naši adresu Abeceda, o. s., Svatoslavova 611/3, Praha 4 – Nusle, 140 00 zašlete do 31. března 2011 vyplněnou přihlášku a přiložíte k ní alespoň jedno aktuální číslo vašeho časopisu ze školního roku 2010/2011 (každé číslo 3krát).

Do 1. června 2011 pak musíte zaslat alespoň jedno další číslo vašeho časopisu (každé číslo 3krát). K němu musíte připojit shrnutí, co se vám podařilo vylepšit, co nikoliv a proč.

Hodnotit se bude pokrok, kterého jste dosáhli během školního roku 2010/2011 od prvního čísla vašeho časopisu do čísla posledního. Certifikát obdrží časopis, který bude ve všech sledovaných oblastech prokazovat vysokou kvalitu. Počet certifikátů není omezen – může ho získat každý časopis!

Konkrétní náměty na zlepšení jsme zasílali redakcím školních časopisů, které se zúčastnily soutěže Náš časopis 2010, v září. Obecná kritéria kvality naleznete v sérii článků věnovaných školním časopisům na webu http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/medialni-vychova a další články na toto téma zde budou vycházet v průběhu školního roku.

Na vaše časopisy se těší

Mgr. Dalibor Dudek, odborný garant pro oblast Čtenářská gramotnost a mediální výchova
dudek.dalibor@abeceda-os.cz
+420 777 799 623

Přílohy:

  Kvalitní školní časopis - shrnutí (289,5 kB, 244 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.

  Kvalitní školní časopis - přihláška (289,5 kB, 169 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (1 hlasů, průměr: 1,00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.