Kvalitní školní časopis – jak získat certifikát

Dalibor Dudek, 24. 11. (2010), Mediální výchova - Školní časopisy , 5 334 zobrazení

Vážení tvůrci školních časopisů!

Nabízíme vám možnost získání prestižního certifikátu „Kvalitní školní časopis“. Tento certifikát bude mít grafickou podobu a budete jím moci ozdobit obálky svých časopisů. Podmínkou pro jeho získání je zlepšení kvality vašeho časopisu. Vybraným školním časopisům bude certifikát přiznán v červnu 2011.

Certifikace není soutěží, ve které zvítězí tři nejlepší – certifikát totiž může obdržet každý časopis! Kvalitu svého časopisu může prokázat kdokoli ze stovky účastníků soutěže Náš časopis 2010, ale i ti, kteří nám oznámili, že časopis teprve chtějí založit…

Stačí, když na naši adresu Abeceda, o. s., Svatoslavova 611/3, Praha 4 – Nusle, 140 00 zašlete do 1. března 2011 vyplněnou přihlášku a přiložíte k ní alespoň jedno aktuální číslo vašeho časopisu ze školního roku 2010/2011 (každé číslo 3krát).

Do 1. června 2011 pak musíte zaslat alespoň jedno další číslo vašeho časopisu (každé číslo 3krát). K němu musíte připojit shrnutí, co se vám podařilo vylepšit, co nikoliv a proč.

Hodnotit se bude pokrok, kterého jste dosáhli během školního roku 2010/2011 od prvního čísla vašeho časopisu do čísla posledního. Certifikát obdrží časopis, který bude ve všech sledovaných oblastech prokazovat vysokou kvalitu. Počet certifikátů není omezen – může ho získat každý časopis!

Konkrétní náměty na zlepšení jsme zasílali redakcím školních časopisů, které se zúčastnily soutěže Náš časopis 2010, v září. Obecná kritéria kvality naleznete v sérii článků věnovaných školním časopisům na webu http://www.ctenarska-gramotnost.cz/kategorie/medialni-vychova a další články na toto téma zde budou vycházet v průběhu školního roku.

Na vaše časopisy se těší

Mgr. Dalibor Dudek, odborný garant pro oblast Čtenářská gramotnost a mediální výchova
dudek.dalibor@abeceda-os.cz
+420 777 799 623

Přílohy:

  Kvalitní školní časopis - shrnutí (289,5 kB, 244 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.

  Kvalitní školní časopis - přihláška (289,5 kB, 169 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.