Děti, čtěte! – Literárně-dramatický festival pro děti a jejich rodiče

Redakce, 24. 5. (2011), Čtenářská gramotnost , 4 759 zobrazení

Navštivte se svými dětmi či žáky 2. ročník festivalu plného hraní, čtení, divadla a hudby, který proběhne v nádherném prostředí Památníku národního písemnictví ve dnech 3.- 4. června. Přijďte se přesvědčit, že čtení může být velké a krásné dobrodružství a projeďte se společně krajinou příběhů na kouzelném koníkovi z říše fantazie.

deti_ctete

Již v pátek 3. června se od 10:00 uskuteční vernisáž výstavy knih a originálních ilustrací od nejlepších nakladatelů, která se bude konat v Malé výstavní síni Strahovského kláštera. Své nejkrásnější knihy a ilustrace připravila nakladatelství: Meander, Mladá fronta, Argo, Brio, Petr Prchal, Dybbuk, Labyrint, Portál, Maťa, Havran, Arbor Vitae, Paseka, Popokatepetl, Práh, Thyrsus, Torst a Baobab.

V průběhu festivalu si děti budou moci vychutnat kouzlo příběhů, a to nejen v podobě autorských čtení (Objev roku Magnesie Litery Markéta Baňková, Barbara Nesvadbová a mnoho dalších), ale i divadel (Buchty a loutky, ANPU, školní představení…) a výtvarných workshopů (dílny Dagmar Urbánkové, dílny studentů SŠ umělecké Václava Hollara a dalších). Nebudou chybět ani filmy (Barokní opera bratří Formanů, filmy Pavly Řezníčkové…) a hudební vystoupení (Lakomé Barky, HarmCore Jazz Band a další).

Festival pořádá nakladatelství Meander ve spolupráci s Památníkem národního písemnictví. Probíhá pod záštitou paní Livie Klausové, manželky prezidenta ČR, která ho již podruhé slavnostně zahájí. Festival se také těší laskavé podpoře Ministerstva kultury a Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy.

Podrobný program festivalu naleznete v příloze tohoto článku.

Příloha:

  Program festivalu "Děti, čtěte!" (944,5 kB, 70 stažení)
Stahovat tento soubor smí jen registrovaný uživatel.

Zdroj:

• Nakladatelství Meandr: http://www.meander.cz/detictete

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.