Udržitelnost projektu OP VK Čtenářská gramotnost a projektové vyučování – kurzy DVPP – čtenářská gramotnost, mediální výchova, tvůrčí psaní, projektové vyučování

Redakce, 15. 4. (2017), Čtenářská gramotnost, Mediální výchova, O projektu, Projektové vyučování, Tvůrčí psaní , 9 819 zobrazení

Seznam kurzů pořádaných na školách v rámci udržitelnosti projektu OP VK Čtenářská gramotnost a projektové vyučování:

Kurzy byly akreditovány MŠMT v rámci DVPP (č.j. MSMT-857/2016-1-2) a jsou určeny pro učitele základních škol. Účastníci obdrží osvědčení o absolvování kurzu a pracovní listy a sylaby ke kurzu zpracované odborným lektorem.

- ŠVP a čtenářská gramotnost
- ŠVP a mediální výchova
- ŠVP a tvůrčí psaní
- ŠVP a projektové vyučování

Ceník kurzů na vaší škole

Cena kurzu uskutečněného přímo na vaší škole ve vámi zvoleném termínu a čase činí minimálně 5.000,- Kč (podle počtu učitelů). Účastníci obdrží pracovní listy a sylaby ke kurzu zpracované odborným lektorem. Témata, délku i náplň kurzů na školách lze po domluvě s lektorem specifikovat. Kurzy jsou koncipovány jako osmihodinové (1 vyučovací hodina = 45 minut). Cena se vypočítává následovně: 500,- Kč na učitele (minimálně 5.000 Kč, maximálně 15.000,- Kč). Při větším počtu než 10 účastníků lze dojednat slevu.

Anotace kurzů

ŠVP a čtenářská gramotnost

Kurz je určen učitelům češtiny. Z obsahu vybíráme: Uvedení do tématu gramotnosti a pojetí výuky zaměřené na budování gramotnosti, Výzkumy PISA, TIMSS a OECD, Čtenářské strategie a cílená práce s textem pro vybudování čtenářské gramotnosti, Didaktické metody pro rozvoj čtenářské gramotnosti, Projekty pro rozvoj čtenářské gramotnosti, Diskuze o RVP, Internetové zdroje k tématu… Konkrétní obsah lze uzpůsobit aktuálním potřebám školy!

ŠVP a mediální výchova

Kurz je určen učitelům češtiny nebo vedoucím školních časopisů (I. stupeň ZŠ, II. stupeň ZŠ, SŠ). Z obsahu vybíráme: Mediální výchova pro učitele, Jak se dělá školní časopis, Mediální výchova a RVP, Publicistický styl jinak, Manipulace v médiích, Dezinformace, Reklama, Nové novinářské žánry v elektronických médiích, Nebezpečí Internetu, Freinetovská pedagogika, Ukázky kvalitních školních časopisů, Internetové zdroje k tématu… Konkrétní obsah lze uzpůsobit aktuálním potřebám školy!

ŠVP a tvůrčí psaní

Kurz je určen především češtinářům, ale mohou se ho zúčastnit také učitelé jiných předmětů. Z obsahu vybíráme: Tvůrčí psaní v RVP, Tvůrčí psaní a školní vzdělávací program, Tvůrčí psaní ve slohovém vyučování, Tvůrčí psaní a literární výchova, Freinetovská pedagogika, Volný text, Techniky tvůrčího psaní, Kreativita, imaginace a humor, Kolektivní texty a jazykové hry, Maturitní slohové práce, Ukázky kvalitních literárních sborníků, Školní nakladatelství, Internetové zdroje k tématu… Konkrétní obsah lze uzpůsobit aktuálním potřebám školy!

ŠVP a projektové vyučování

Kurz je určen učitelům všech předmětů i vedení škol. Z obsahu vybíráme: Vymezení pojmu projektové vyučování, Příklady projektové výuky, Typické rysy projektové výuky, Etapy projektové výuky, Hlavní cíle projektového vyučování, Plánování projektové výuky, Ukázky výstupů z projektové výuky z různých českých škol, Typy projektů, Internetové zdroje k tématu… Konkrétní obsah lze uzpůsobit aktuálním potřebám školy!

Kdy a kde kurzy probíhají

Objednávky přijímáme průběžně prostřednictvím e-mailu: info@abeceda-os.cz. Termín kurzu záleží na vzájemné dohodě s ředitelem/ředitelkou školy, která si kurz objednává, a lektorem. Kurz se uskuteční přímo na dané škole.

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.