Představujeme naše autory – 5. díl – Jana Šrámková

Jana Šrámková, 23. 5. (2011), O projektu , 6 722 zobrazení

MgA. Jana Šrámková pracuje v projektu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování od května 2011 na pozici odborný garant pro oblast Čtenářská gramotnost a tvůrčí psaní. Její články naleznete na http://www.ctenarska-gramotnost.cz/tag/jana-sramkova.

foto_sramkova_cgVystudovala teologii na Evangelikálním teologickém semináři a na Literární akademii Josefa Škvoreckého obor Tvůrčí psaní – Redakční práce. Jako autorka debutovala v roce 2008 novelou Hruškadóttir, za kterou získala Cenu Jiřího Ortena, v roce 2010 jí vyšla kniha pro děti Putování žabáka Filemona, k vydání připravuje prózu Zázemí. Drobné prózy a knižní recenze publikovala v A2, Respektu, Reflexu, Literárních novinách, Labyrint revue, Rukopise, A tempo revue, Rosteme s knihou ad. Pracovala v redakcích různých periodik, v roce 2006-2007 jako šéfredaktorka dětského literárního měsíčníku Bistro u Rudolfa, časopisu na podporu dětského čtenářství. Příležitostně se věnuje knižní redakci (pro Euromedia Group, Návrat, Labyrint a Běží liška).

Čas tráví nejraději s knihami, nicméně v posledních letech se výrazně více než četbě věnuje svým dvěma malým dětem. Její zvláštní zálibou jsou knihy pro děti, kterými se zabývá jak čtenářsky, tak autorsky, redakčně i kritickou reflexí. Ráda navštěvuje autorská čtení, malá divadla, knihovny, antikvariáty a tiché kavárny. Má ráda jazz a čerstvé pečivo.

Kontakty:

• E-mail: sramkova.jana@abeceda-os.cz
• Telefon: +420 7777 99 627
• Články: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/tag/jana-sramkova

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (1 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.