České webové stránky pro mediální výchovu – 5. díl – Příloha z domečku

Dalibor Dudek, 30. 7. (2010), Mediální výchova - Zdroje k tématu , 5 602 zobrazení

Musím se přiznat, že mně, podobně jako asi většině z vás, „Příloha z domečku“ nic neříkala a nebýt mé zvědavosti, zůstal by mi její obsah i nadále utajen. Na „Přílohu z domečku“ jsem totiž narazil při listování zpravodajem města Netolic. A to, jak vás asi napadne, není příliš napínavé čtení. Taková tradiční kronika městečka, zkrátka co kde bylo a co kde bude. A mezi těmito informacemi nová stránka.

Stránku do zpravodaje Netolicko připravuje kroužek mladých redaktorů při DDM. Hned v úvodu mne upoutal kontakt na web http://www.mladiredaktori.webnode.cz. Posléze jsem se začetl do rozhovorů i reportáží, věnovaných návštěvě kovárny nebo prohlídce radnice od sklepa po půdu. Zajímavé a příjemné čtení.
Kroužek mladých redaktorů jsem navštívil na jejich webové adrese. Zjistil jsem, že se scházejí dvakrát do týdne a webovou adresu mají od roku 2009. Kromě Přílohy z domečku vydávají od ledna 2010 Měsíčník mladých redaktorů, přičemž celou redakci tvoří pouze čtyři redaktoři a dva vedoucí.

Měsíčník mladých redaktorů má pravidelné rubriky a své místo zde naleznou především informace, které se nevejdou do zpravodaje. Kromě toho plní redaktoři informacemi svoji webovou adresu, na které můžeme zhlédnout kalendář akcí, fotogalerii a především rubriku „Naše práce“ s řadou rozhovorů, reportáží, recenzí, povídek a s přílohami zpravodaje. Mezi povídkami upoutají svými titulky „Obhajoba lišky z pohádky O Koblížkovi“ nebo „Jak jsme potrápili učitele“, zajímavá je také třeba reportáž o kroužku, jehož náplní je skákat přes švihadlo. Nevelký počet redaktorů ve věku od jedenácti do čtrnácti let vskutku udivuje rozsahem své činnosti.

Zdroj:

• Kroužek mladých redaktorů: http://www.mladiredaktori.webnode.cz

Další díl seriálu:

• České webové stránky pro mediální výchovu – 4. díl – Archiv České televize: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/medialni-vychova/mv-zdroje-k-tematu/ceske-stranky-pro-mv-4

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.