Vyzkoušejte s žáky krátký e-learning věnovaný mediální výchově

Dalibor Dudek, 27. 9. (2012), Mediální výchova - Tipy do výuky , 10 304 zobrazení

Na webu Šotkoviny jsme zveřejnili e-learningový kurz k oblasti čtenářská gramotnost a mediální výchova. Žáci 1. i 2. stupně ZŠ v něm nahlédnou do práce redakce školního časopisu.

ŠOTEK V REDAKCI ŠKOLNÍHO ČASOPISU – VSTUP DO E-LEARNINGU

http://sotkoviny.cz/souteze/sotek-v-redakci

K tomu, aby mohli žáci e-learningem Šotek v redakci školního časopisu projít, potřebují vlastní počítač s přístupem k internetu a přibližně 30 minut. Přístup do e-learningu je přes ikonku elearning_bilana horní liště našeho webu www.sotkoviny.cz . Je zapotřebí, aby se žáci na webu nejprve zaregistrovali. Na závěr absolvovaného kurzu si mohou vytisknout osvědčení o jeho absolvování.

E-learning je pojat odlehčenou formou. Kurzem žáky provází malý Šotek, který usiluje o to stát se výborným redaktorem. Řeší při tom různé problémové úkoly a situace. Žáci budou během kurzu pracovat s chybou – pokud zvolí špatnou možnost, objeví se nápověda, která je povede k zamyšlení a hledání správného řešení.

Na závěr e-learningu čeká žáky shrnutí. To naleznou i na druhé straně osvědčení o úspěšném absolvování e-learningu, které si mohou uložit ve formátu PDF nebo rovnou vytisknout a schovat na památku.

Doufáme, že e-learning ve škole s žáky s úspěchem vyzkoušíte, že si ho žáci užijí, naučí se leccos užitečného a že i vám poskytne pár zajímavých inspirací do výuky. Samozřejmě oceníme jakoukoliv zpětnou vazbu. Napište nám, co se vám na kurzu líbilo a co ne.

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (3 hlasů, průměr: 4,00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.