Představujeme naše autory – 8. díl – Ludmila Kovaříková

2. 12. (2011), O projektu , 5 021 zobrazení

Mgr. Ludmila Kovaříková vystudovala obor český jazyk a občanská výchova na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. V současnosti vyučuje na druhém stupni ZŠ ve Vranovicích a pod záštitou NIDV lektoruje kurzy čtenářské a informační gramotnosti.

kovarikova1Ve svých článcích se snaží přiblížit učitelům zejména problematiku čtenářských strategií, které považuje za základ systematického rozvíjení čtenářské gramotnosti žáků. Přípravy k lekcím, metody výuky, ale i úvahy na toto téma zveřejňuje především na stránkách tohoto webu Čtenářská gramotnost a projektové vyučování a svém blogu Čtení a vše související na Metodickém portálu RVP.CZ (http://cteni.blogy.rvp.cz).

Volný čas tráví ve společnosti svého syna, ručních prací, beletrie, odborné literatury a internetu, který otevírá prostor k myšlenkám učitelů celého světa. Obdivuje současné technologie a jejich prostřednictvím podporuje sdílení názorů mezi učiteli, odbornou diskusi a vzájemnou pomoc např. v sítích Pepoušů (http://www.vyucovani.estranky.cz/clanky/pepous/co-znamena-pepous-.html) nebo ve svém digifoliu PLN pro čtenářskou gramotnost na Metodickém portálu RVP.CZ (http://digifolio.rvp.cz/group/view.php?id=349).

Kontakty:
• E-mail: kovlud@seznam.cz
• Telefon: +420 737 416 945
• Články: http://www.ctenarska-gramotnost.cz/tag/ludmila-kovarikova

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (3 hlasů, průměr: 5,00 z 5)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.