Nový web o čtenářské gramotnosti pomůže českým učitelům lépe učit

Redakce, 15. 12. (2010), O projektu , 5 315 zobrazení

Občanské sdružení Abeceda spustilo nový web pro učitele základních škol http://www.ctenarska-gramotnost.cz, který jim pomůže lépe vyučovat čtenářskou gramotnost.

Česká republika se v posledním výzkumu PISA 2009 propadla ve všech oblastech – čtenářské, matematické i přírodovědné gramotnosti. Jedinou šancí, jak se v budoucnu zlepšit, je vzdělávání učitelů v takových metodách, které naučí žáky pracovat s různými typy textů, hlouběji o nich přemýšlet a tvořit vlastní texty.

Právě to si klade za cíl projekt financovaný z Evropského sociálního fondu a rozpočtu České republiky (OP VK, MŠMT) s názvem Čtenářská gramotnost a projektové vyučování. Kromě stejnojmenného webu nabídne školení pro učitele, výuková CD a další aktivity zaměřené na čtenářství, čtenářskou gramotnost, mediální výchovu, tvůrčí psaní, projektové vyučování a využívání moderních metod ve výuce čtenářským dovednostem.

Aktuálně najdou na tomto webu novináři, politici, učitelé i další zájemci kvalitní a ověřené informace o šetření PISA 2009 i čtenářské gramotnosti, které byly v uplynulých dnech bohužel často podávány ve velmi zkreslené formě…

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.