Nejlepší školní časopisy a literární sborníky

Radek Sárközi, 24. 6. (2010), O projektu , 3 740 zobrazení

Ve dnech 22. a 23. června proběhlo v pražském centru FUTUROOM slavnostní vyhlášení výsledků soutěží školních literárních sborníků Nadílka našich dílek 2010 a školních časopisů Náš časopis 2010, které uspořádalo občanské sdružení Abeceda (http://www.abeceda-os.cz) jako součást projektu ESF OP VK Čtenářská gramotnost a projektové vyučování.

Žáci z mimopražských základních škol a jejich učitelé si vyzkoušeli práci moderátorů v televizním studiu a vyslechli interaktivní přednášku o fotografování. Pak už na ně čekali hosté z nakladatelství Thovt a Baobab a časopisů ABC a Junior, od kterých se dozvěděli, jak se vydává kniha nebo jak vzniká časopis. Malí redaktoři si mohli prolistovat vítězné sborníky a časopisy a vzájemně si vyměnit zkušenosti s jejich tvorbou.

Nejspokojenější byli samozřejmě vítězové z časopisů Bublanina (ZŠ Bánov) a Šáša (ZŠ Vraclav) a sborníku (K)rok za (k)rokem školním rokem (3. ZŠ Holešov), ale akci si užili všichni. Brzy se zase setkají na dvoudenním workshopu, který je hlavní cenou pro všechny redakce.

Hodnocení článku

1 smajlík2 smajlíci3 smajlíci4 smajlíci5 smajlíků (zatím nehodnoceno)
Ukládám ... Ukládám ...
 
 

Související články

Zatím nejsou žádné komentáře

Můžete vložit úplně první komentář.

Napište komentář

Pro psaní komentářů se musíte Přihlásit případně Zaregistrovat, pokud ještě nemáte svůj účet.